České dráhy omezí spoje na silvestra. Na Nový rok naopak nasadí posilové vozy

Pro 28, 2022
ceske-drahy-omezi-spoje-na-silvestra.-na-novy-rok-naopak-nasadi-posilove-vozy

České dráhy omezí spoje na silvestra. Na Nový rok naopak nasadí posilové vozy; Zdroj foto: Petr Kučera

O silvestrovské noci vyjedou i zvláštní vlaky na novoroční mši v poutním chrámu na Svatém Hostýně na Kroměřížsku.

Večerní provoz na silvestra je o něco silnější a trvá déle, než je tomu o Štědrém večeru, přesto by všichni cestující tento večer měli počítat s výrazným omezením dopravy, řekl Kubát.

Na Nový rok je podle něj třeba myslet na to, že běžný sváteční provoz začne na mnoha tratích až kolem 6:00 až 7:00. Výjimkou jsou jen frekventované linky ve velkých aglomeracích, kde vyjedou první vlaky o něco dřív.

Odpolední dopravu na Nový rok a po celý den 2. ledna posílí několik desítek dodatečných vozů dopravce. Posilové vozy budou zařazeny prakticky na všech dálkových vlacích, ať už jde o spojení Ostravska, Valašska, Slovácka nebo Brna s Prahou, nebo linky Jižní expres, Západní expres, Hradečan, Vltava a jiné.

V letošním roce opět vyjedou o silvestrovské noci tradiční zvláštní vlaky pro poutníky na novoroční bohoslužbu na Svatém Hostýně. Na tradiční mši v poutním chrámu bude vypraveno na silvestra několik zvláštních vlaků Českých drah z různých míst Moravy, například Brna, Olomouce či Hodonína. Tyto vlaky přijedou do Bystřice pod Hostýnem na úpatí Svatého Hostýna mezi 22:00 a 23:00.

Od vlakového nádraží k poutní bazilice je zajištěna autobusová doprava. Mimořádné vlaky se z Bystřice pod Hostýnem vracejí na Nový rok. Jejich odjezdy jsou po 3:00 a příjezdy do cílových zastávek okolo 5:00.


Pokračovat ve čtení