Česko čeká následující dny zase sněžení, bude mrznout. Přes den může být i kolem nuly

Led 23, 2023
cesko-ceka-nasledujici-dny-zase-snezeni,-bude-mrznout.-pres-den-muze-byt-i-kolem-nuly

Česko čeká následující dny zase sněžení, bude mrznout. Přes den může být i kolem nuly; Zdroj foto: ČTK

Na celý tento týden meteorologové předpovídají zataženo až oblačno. Do čtvrtka se může vyskytovat ojediněle slabé sněžení, ale také mrholení i mlhy, které mohou namrzat. Meteorologové v pondělí dopoledne vydal výstrahu před tvorbou ledovky na severu Moravy a v části Slezska, platí tam do úterního večera.

V části Vysočiny a východních Čech očekávají do úterního dopoledne tvorbu mrznoucím mlh, případně námrazy. V pátek dorazí občasné sněžení nebo sněhové přeháňky, na horách četnější a trvalejší, podobný ráz počasí vydrží i o víkendu.

Teploty budou nadále nízké. V pondělí se nejvyšší denní teploty pohybují mezi plus jedním a minus třemi stupni, podobně tomu bude v úterý a ve středu, při zmenšené oblačnosti může být až pět stupňů Celsia a na horách v tisíci metrech kolem nula stupňů.

Ve čtvrtek a pátek budou nejvyšší denní teploty mezi minus dvěma a plus dvěma stupni. Výrazněji se teploty propadnou v noci. V nejbližších dnech mohou klesat teploty přes noc při zmenšené oblačnosti až na minus šest stupňů, v pátek pak na minus sedm, a o víkendu až na minus devět stupňů Celsia.

Období od 23. ledna do 19. února očekávají meteorologové jako celek teplotně průměrné. „Oproti dlouhodobým průměrům bude pravděpodobně nejchladnější čtvrtý předpovědní týden (od 13. února),“ uvedli meteorologové v měsíčním výhledu počasí. Nejméně srážek se očekává uprostřed předpovědního období, celkově by sněhu na horách mělo pozvolna přibývat, dodali.

O uplynulém víkendu v Česku silně sněžilo, napadly až desítky centimetrů sněhu. Vyvolalo to problémy v dopravě a stalo se i několik vážných nehod, včetně tragických. Zároveň ale sněžení a pokles teplot umožnily znovuotevření lyžařských středisek, která byla často po oblevě na začátku roku dočasně uzavřená.


Pokračovat ve čtení