Korupční kauza v Evropském parlamentu. Tři ze čtyř zadržených zůstávají ve vazbě

Pro 16, 2022
korupcni-kauza-v-evropskem-parlamentu.-tri-ze-ctyr-zadrzenych-zustavaji-ve-vazbe

Korupční kauza v Evropském parlamentu. Tři ze čtyř zadržených zůstávají ve vazbě; Zdroj foto: EP/­Handout via REUTERS

O osudu řecké europoslankyně Evy Kailiové soud rozhodne až příští týden, do té doby politička zůstane ve vazbě. Čtvrtého obviněného soud propustil.

Podle belgické federální prokuratury se ve středu Kailiová na rozdíl od tří Italů nedostavila před soud. Její případ se tak bude projednávat odděleně. Soud se jím bude zabývat ve čtvrtek 22. prosince, kdy by měl rozhodnout o možném propuštění bývalé místopředsedkyně Evropského parlamentu z vazby.

Vazbu soud prodloužil Giorgimu a Panzerovi, který byl šéfem jedné nevládní organizace. Dalšího Itala soud propustil, nařídil mu ovšem nosit elektronický náramek, který sleduje jeho pohyb.

Kailiové advokát Michalis Dimitrakopulos dnes řekl, že peníze v hotovosti zabavené belgickými vyšetřovateli v bytě europoslankyně nejsou její ani jejího partnera Giorgiho. Patří údajně třetí osobě, které úschovu hotovosti ve společném bytě umožnil Giorgi, aniž by o tom svou partnerku informoval.

Podle Dimitrakopulose měl peníze předat jejich majiteli Kailiové otec Alexandros Kailis, kterého podle tisku zadrželi policisté s kufrem plným hotovosti. Kailiová přes svého advokáta v úterý uvedla, že se cítí být nevinná a že nedostávala úplatky z Kataru, jak se domnívají vyšetřovatelé. Ti v úterý informovali, že během domovních prohlídek zabavili velké množství hotovosti – zhruba 1,5 milionu eur (36,4 milionu Kč). Část z těchto peněz nalezli v bytě, který využívá Kailiová, či u jejího otce.


Pokračovat ve čtení