Lidl dál rozšiřuje svou ironickou kolekci oblečení. K teniskám přidal vánoční svetr

Pro 16, 2022
lidl-dal-rozsiruje-svou-ironickou-kolekci-obleceni.-k-teniskam-pridal-vanocni-svetr

Lidl dál rozšiřuje svou ironickou kolekci oblečení. K teniskám přidal vánoční svetr; Zdroj foto: Lidl

Pro někoho nevkusné, pro jiného stylové. V každém případě jde podle prodejce limitovaná edice Lidlu na odbyt. Na e-shopu řetězce je svetr s žakárovým vzorem již delší dobu vyprodaný, a to ve všech velikostech. Na stejný problém narazí zákazníci i u modro-bílých ponožek s logem Lidlu.

„Zájem o oblečení s logem Lidl je stabilní a týká se to i aktuální nabídky vánočních svetrů či ponožek,“ potvrzuje mluvčí Lidlu Tomáš Myler. „Pro řadu zájemců je kolekce zajímavá určitou recesí a produkty s logem Lidl mohou pro mnohé posloužit i coby vtipný vánoční dárek lidem, kteří v našich prodejnách či na e-shopu nakupují,“ připouští mluvčí.

S tím souhlasí i marketingový konzultant Zdeněk Hašek. „Je to důkaz toho, že i recese může dobře zafungovat a oslovit mladší i starší. Stačí mít patřičný nadhled,“ říká.

Limitovaná kolekce Lidlu se už v minulosti objevila dokonce na aukčním portálu Ebay. Tenisky v barvách Lidlu se dražily v přepočtu i za tisíce korun. „Lidé mají limitované edice velice rádi, protože díky nim mohou vystoupit z davu a cítit se jedinečně,“ připustil loni pro Aktuálně.cz ekonom společnosti BH Securities Štěpán Křeček.

V minulém roce debutoval se svou značkovou kolekcí oblečení i švédský nábytkářský řetězec Ikea. V nabídce se objevilo například tričko a mikina s čárovým kódem odkazujícím na jeden z bestsellerů – knihovnu Billy.

Kolekci vytvořila pobočka řetězce v Japonsku v úzké spolupráci s IKEA of Sweden. „K oblečení a doplňkům přistupujeme podobně jako k bytovému zařízení. Důležitá je jednoduchost a každodenní funkčnost,“ uvedl Karl Doctor, manažer prodeje pro IKEA Česká republika, Maďarsko a Slovensko.


Pokračovat ve čtení