Seznam kupuje deník Právo a web Novinky.cz. Spojení posuzuje antimonopolní úřad

Pro 28, 2022
seznam-kupuje-denik-pravo-a-web-novinkycz.-spojeni-posuzuje-antimonopolni-urad

Seznam kupuje deník Právo a web Novinky.cz. Spojení posuzuje antimonopolní úřad; Zdroj foto: Otakar Schön

Spojení od 23. prosince posuzuje Úřad pro ochranu hospodářské soutěže ve zjednodušeném řízení, informoval média v úterní tiskové zprávě antimonopolní úřad. Případné námitky lze podat do pěti dnů.

„Mohu potvrdit, že v pátek 23. prosince odešlo do datové schránky Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže oznámení o spojení soutěžitelů. Úřad nyní stanovil lhůtu pro podání případných námitek a projednává výše zmínění oznámení. Veškeré naše postoje a plány tedy budeme zveřejňovat až s ohledem na výsledek a rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže,“ řekla mluvčí Seznamu Aneta Kapuciánová.

Seznam s vydavatelstvím Borgis již léta spolupracuje, dodává zpravodajský obsah na weby Novinky.cz, Sport.cz a Super.cz, které jsou k dispozici na hlavní straně Seznam.cz. Vydavatelství Borgis založil Porybný v roce 1990. V letech 2020 a 2021 se tržby blížily 600 milionů korun, v obou letech bylo vydavatelství ziskové. Loni činil zisk téměř 18 milionů korun, předloni přes čtyři miliony korun.

Seznam.cz původně poskytoval pouze zpravodajský obsah vytvářený zaměstnanci společnosti Borgis. V roce 2016 rozjel vlastní mediální projekt pod hlavičkou Seznam Zprávy. Mediální část Seznamu se od té doby rozrůstala a dnes poskytuje široký multimediální obsah. Ke konci roku ale Seznam část zaměstnanců zpravodajství a televize propustil. Podle serveru Lupa jde o 11 procent redaktorů či externích spolupracovníků.

Ve společnosti Borgis pracovalo podle výroční zprávy na konci roku 2021 téměř 280 zaměstnanců. Tištěnému deníku Právo dlouhodobě klesá náklad jako drtivě většině tištěných médií, podle Kanceláře ověřování nákladů tisku činil letos v říjnu průměrný prodaný denní náklad 47 082 kusů. Novinky.cz patří k nejnavštěvovanějším zpravodajským webům.

Seznam.cz loni zvýšil zisk před zdaněním o 22 procent na 1,96 miliardy korun. Tržby se proti roku 2020 zvedly o 13,3 procenta na 5,6 miliardy korun.


Pokračovat ve čtení