Útok elitní ukrajinské jednotky Kraken na vesnici v Luhanské oblasti

Led 13, 2023
utok-elitni-ukrajinske-jednotky-kraken-na-vesnici-v-luhanske-oblasti

Útok elitní ukrajinské jednotky Kraken na vesnici v Luhanské oblasti; Zdroj foto: Aktuálně.cz/Youtube/WN Production

Akci u hranic Doněcké a Luhanské oblasti vedl Kraken spolu s 92. mechanizovanou brigádou. Nejdříve ukrajinští vojáci připravili útok, který zahájila minometná palba na pozice ruských okupantů.

Na záběrech z dronu je vidět přesnost střelby. Neuniknou vojáci ani technika nepřítele. Pak vyrážejí do boje vojáci jednotky Kraken.

Ukrajinci vyskáčou z vozidel, rozmístí se a zahajují palbu. Útočí na domy, kde se skrývají Rusové, kteří vedou obrannou palbu. Kraken dobývá jednu z usedlostí, ve které zlikviduje nepřítele. Po dalším útoku se elitní ukrajinské jednotce podařilo zajmout skupinu Rusů a pokračuje v boji.

Raněné mají na své straně i Krakeni. Jeden z nich je vážně postřelen do nohy, spolubojovník se mu snaží zaškrtit nohu, aby nevykrvácel. Vesnice je dobytá a ruští okupanti se žlutými páskami přes oči čekají na svůj osud.

Prapor Kraken vznikl v létě, ale už se stal obávanou jednotkou, která se podílela na osvobozování Charkovské oblasti. Jeho členové se osvědčili zejména při přepadových operacích.


Pokračovat ve čtení