Je reálné sehnat elektrikáře o Vánocích?

Může se to stát každému. Místo klidu a pohody najednou řešíte výpadek elektřiny a tající maso v mrazáku. Zoufale obvoláváte všechna možná čísla, ale nikdo to nebere, nebo pán elektrikář je už ovíněný. 

Je opravdu užitečné mít spolehlivý kontakt na službu, která nezná slova “mimo provoz”. MistrHouse je na příjmu téměř vždy. Elektrikář v Praze a okolí tak půjde objednat za každých okolností.

Hodinový manžel nebo elektrikář?

Když potřebujete v domácnosti provést drobné opravy nebo instalace, můžete si zavolat hodinového manžela nebo elektrikáře. Kdo je ale pro co lepší?

Hodinový manžel je univerzální pomocník, který vám pomůže s různými drobnými úpravami a opravami v domácnosti. Zvládne namontovat poličku, opravit zásuvku, vyměnit žárovku nebo třeba vymalovat pokoj. I potíže s elektřinou nemusí vyžadovat zásah elektrikáře. Nejčastěji jde o banalitu a zkušený hodinový manžel si s tím poradí.

Výhody hodinového manžela:

  • Je to levnější varianta než elektrikář.
  • Může vám pomoci s různými pracemi, nejen s elektrikou.
  • Je to rychlé a pohodlné řešení. Odborní elektrikáři jsou zpravidla zaneprázdnění.

Nevýhody hodinového manžela:

  • Nemusí mít potřebné znalosti a dovednosti, které potřebujete.
  • Možná nebude mít dostatek zkušeností s elektrikou.

Kdy volat elektrikáře

Elektrikář je odborník na elektromontáže a elektroinstalace. Umí opravit zásuvku nebo vypínač, ale mnohem častěji pracuje na komplikovanějších úkolech.

Výhody elektrikáře:

  • Má potřebné znalosti a dovednosti pro všechny elektrikářské práce.
  • Má dostatek zkušeností s elektroinstalací.
  • Poskytuje záruku na provedenou práci.

Nevýhody elektrikáře:

  • Jde o dražší služby v porovnání s hodinovým manželem.
  • Nemusí mít volný termín v nejbližší době.

Koho vybrat: hodinového manžela, nebo elektrikáře?

Pokud potřebujete provést drobné práce, jako je montáž poličky nebo výměna žárovky, je hodinový manžel dobrou volbou. Jeho služby jsou dostupnější a přitom zvládne poměrně širokou škálu služeb.

Pokud potřebujete náročnější úkon, jako je instalace osvětlení nebo elektroinstalace, je lepší zavolat elektrikáře. Má potřebné znalosti a dovednosti, aby práci provedl bezpečně a kvalitně.

Pokud zvolíte hodinového manžela, ověřte si, co všechno je ochotný provádět. Nemusí zvládnout všechny vaše požadavky.

Ať už se rozhodnete pro kteroukoli možnost, elektrikáře i hodinového manžela najdete u MistrHouse. Domluva je vždy jednoduchá a většina požadavků se splní v co nejkratší době, nejlépe v den zavolání. MistrHouse vás nenechá v potížích ani o svátcích a víkendech.