Jaké jsou vhodné teploty v ložnici pro pohodový spánek

Nejlepší teplota pro pohodlný noční spánek je velmi individuální. Za naprostý ideál lze považovat teplotu 18,3 °C, ale u konkrétních jedinců se tato teplota může lišit.

Někomu více vyhovují ještě nižší teploty, a to až kolem 15 stupňů, jiní se naopak nejlépe vyspí při teplotě 19,4 °C.

Vyšší či naopak nižší teplota už však není obvykle vhodná pro nikoho.

Snad každý za svůj život někdy usíná v přílišném a nepříjemném horku. Nevětraná ložnice způsobuje pocení, neklid, dehydrataci, propocení prostěradla a další nepříjemné efekty, které rozhodně nemají na spánek a následující den dobrý vliv.

Příliš přetopená ložnice zase může poškozovat termoregulační procesy těla, což sice vede ke zvýšené únavě, ale současně také k neschopnosti klidně usnout.

Tělo nemůže pohodlně odvádět teplo z jádra, což může vést nejen k méně kvalitnímu spánku, ale také k buzení se během noci.

Teplota není jedinou věcí, která spánek ovlivňuje. Důležitá je také tma, ke které vám mohou pomoci například vhodné závěsy nebo žaluzie.

Jaké mít tedy ideální podmínky pro klidný spánek?

Samotnou teplotu nejlépe ovlivníte regulací topení a pravidelným větráním místnosti.

V létě se s příliš vysokou teplotou často nedá dělat nic jiného než větrat během pozdní noci a brzkého rána, případně využít klimatizaci. Pomoci vám však může i kvalitní chladivé ložní povlečení, které sice pokojovou teplotu nesníží, ale budete se v něm cítit mnohem příjemněji.

Navštivte ověřený e-shop Stanex.cz , kde najdete široký výběr ložního povlečení, povlečení, atypická prostěradla, polštáře, přikrývky a deky. Výrobky jsou české výroby z jihočeského města Písek a vyznačují se svojí kvalitou a precizním zpracováním.