Platit zaměstnancům jejich dovolenou je nový trend ve firmách

Proplácení cestovních nákladů je oblíbeným benefitem ve společnostech, které podnikají v cestovním ruchu. Zaměstnanci Airbnb tak například dostávají roční kredit na cestování ve výši 2000 dolarů (45.900 korun) a Expedia proplácí svým pracovníkům náklady na cestování v rozmezí od 1250 do 1750 dolarů ročně.

Přispívat zaměstnancům na dovolenou ale stále častěji začínají i společnosti z jiných oblastí. Například softwarová firma Calendly nabízí svým zaměstnancům příspěvek ve výši 1000 dolarů na hotely, lety či pronájmy aut.

Další technologická firma, Bamboo HR, láká zaměstnance na program, kterému říká „zaplacená placená dovolená“ a který má formu kreditu ve výši 2000 dolarů ročně na cestování.

V době současného globálního nárůstu životních nákladů se dovolená mnohdy stává luxusem a o to víc dávají příspěvky na rekreaci od zaměstnavatele smysl, myslí si König. V mnohých zemích si zaměstnanecké benefity mohou firmy odečíst z daní a příspěvek na dovolenou se jim tak může vyplatit více než zvyšování platů zaměstnanců.