Buďte hvězdou PR na internetu

PR články jsou skvělé pro budování pověsti a získávání pozornosti ve světě online marketingu. Nejde ale jenom o to je napsat – stejně a možná i více důležité je jak je sdílíte. Je potřeba se zamyslet při výběru platformy, formátu článku, optimalizaci obsahu pro vyhledávače i výběru kanálů pro šíření vašeho textu. Dnes se spolu podíváme na to, jak si zajistit co možná největší dosah při sdílení vašich PR článků.

Výběr vhodné platformy:

Výběr platformy nezávisí jen na formátu vašeho textu, ale hlavně na vaší cílové skupině – kam se vaši zákazníci nejčastěji dívají? Analyzujte svou cílovku a vyhodnoťte, kam je nejlepší své články sdílet.

Správný formát článku:

Vzhled a struktura článku mají velký vliv na jeho úspěch. Začněte chytlavým nadpisem, který upoutá pozornost čtenářů. V rámci článku používejte krátké odstavce, nadpisy, odrážky a případně i obrázky, které pomohou vizuálně strukturovat text. Důležité informace umístěte na začátek článku a přizpůsobte délku článku očekávané pozornosti čtenářů – ta nebývá vysoká, obzvláště pokud jde o reklamu. Ideální je nepsat texty delší než 1NS (normostranu).

Optimalizace obsahu pro vyhledávače:

Aby se váš PR článek stal lépe viditelným ve vyhledávačích, zaměřte se na SEO optimalizaci obsahu. Vložte relevantní klíčová slova do nadpisu, mezititulků, meta popisku a do samotného textu článku. Přidejte kvalitní zpětné odkazy na relevantní webové stránky a zvažte využití obrázků s vhodnými popisky.

Šíření článků prostřednictvím různých kanálů:

Samotná publikace PR článku na vašem webu většinou nestačí. Je důležité šířit články prostřednictvím různých kanálů, aby se dostaly k co největšímu počtu potenciálních čtenářů. Zvažte následující strategie:

  • Sociální média
  • Emailový marketing
  • Linkbuilding pomocí nástroje Softconic.cz
  • Spolupráce s partnery a influencery
  • Online tiskové agentury a PR server Seoinfluencer.cz
  • Guest blogging